Pages Navigation Menu

Triod

Arhiva partiturilor de pe site

Octoih - cintari in Triod: g1, g3, g6

Simbata: Utrenie – Tropare si Lumininde, Sf. Liturghie – Tropare la Vohod

Duminica: Usile pocaintei, La riul Babilonului, Bratele parintesti

UTRENIE: Aliluia, Troparele treimice, Luminindele Postului Mare pe cele 8 glasuri

Ceasuri

Vecernie: Prochimenele mari; Troparele si sfirsitul Vecerniei

Pavecernita mare: toata Slujba

Liturghia darurilor mai inainte sfintite: toata Slujba; alte Cintari: Chinonic (Ioan Klada)

Canonul Mare: Condac, Catavasii, Stihuri

Duminica I a Vamesului si a fariseului: Condace, Lumininde

Duminica II a  Fiului risipitor: Condac, Lumininde

Simbata II a mortilor, Mosii de iarna: Lumininde, Si acum la Stihoavna Utreniei

Duminica III a Infricosatoarei Judecati (a lasatului sec de carne): Condac, Slava la Litie, Catavasii, Lumininde

Saptamina III a brinzei: Luni seara: Stihoavna; Simbata dimineata: Condac, Lumininde

Duminica IV a Izgonirii lui Adam din rai (a lasatului sec de brinza): Condac, Slava la Litie, Catavasii, Lumininde

Saptamina 1: Duminica seara: Idiomela; Luni seara: Stihiri la Ds, Stihoavna; Marti seara: Idiomela; Simbata lui Teodor: Tropar, Condac, Lumininde, Slava la Stihoavna Utreniei

Duminica 1 a Ortodoxiei: Tropar, Condac, Slava la Litie, Catavasii, Lumininde, Stihiri la Laude (1,2)

Saptamina 2: Duminica seara: Idiomela; Luni dimineata: Sedelne 2,3, Stihoavna; Luni seara: Stihiri la Ds; Marti seara: Stihiri la Ds, Stihiri la Stihoavna; Miercuri dimineata; Sedealna 1, Stihiri la Stihoavna; Simbata dimineata: Irmoase

Duminica 2 a Sf. Grigorie Palama: Tropar, Condac, Lumininde, Stihiri la Ds, Stihiri la Laude

Saptamina 3: Duminica seara: Idiomela

Duminica 3 a Sfintei Cruci: Tropar, Condac, Crucii Tale, S Sa la Litie, Catavasii, Lumininde, Stihiri la Laude (1,2), Stihiri la Scoaterea Sfintei Cruci (Astazi Stapinul fapturii, Astazi s-a plinit cuvintul prorocesc)

Saptamina 4: Duminica seara: Idiomela

Duminica 4 a Sf. Ioan Scararul: Lumininda, Condac, Slava la Stihoavna,

Saptamina 5: Duminica seara: Idiomele; Denia Canonului: Stihoavna; Denia Acatistului: Tropar, Condac, Lumininda, Stihiri la Laude, Stihiri la Fericiri

Duminica 5 a Sf. Maria Egipteanca: Tropar, Condac, Lumininda

Saptamina 6: Duminica seara: Idiomela; Simbata lui Lazar: Tropar, Condac, Sedelene (text), Catavasii, Cintarea 9 (text), Lumininde, Stihiri la Laude (text), Slava la Laude, Stihiri la Fericiri

Duminica 6 a Floriilor, a Intrarii Domnului in Ierusalim: Tropare, Condac, Stihiri la Litie, Antifon 1 la Liturghie

Saptamina 7 Mare: Aliluia, Tropare, Condace, Lumininde; la Vecernie: Duminica si Vineri seara – Stihiri la Stihoavna; la Denii, citeva cintari transcrise din Idiomelar; Denia Joia Mare (miercuri seara): Sedelne dupa Cintarea 3; la Sf. Liturghie: Heruvice si Axioane in Joia si Simbata Mare; Canonul din Joia Mare; la Epitaf: Pe Tine cel ce Te imbraci, Soarele si-a ascuns; Prohodul

Canonul Simbetei Mari